Сайт працює в тестовому режимі

Обережно, АМБРОЗІЯ!!!!

амбрШановні  жителі громади !

Виконавчий комітет Гореницької сільської ради інформує про те, що на території населених пунктів масово почали цвісти амброзія  полинолиста та  борщівник Сосновського, які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров’ю людини.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Алергенні здібності у амброзії проявляються лише під час цвітіння. Кожна рослина амброзії виділяє мільярди пилкових насінин, котрі піднімаючись з повітрям, переносяться вітром на велику відстань і, потрапивши в органи дихання людей, очі, ніс, бронхи, викликають слизотечу, погіршують зір. Підвищується температура тіла, з’являється кашель, головні болі, у найбільш чутливих – приступи астми.

regnum_picture_1559116862201938_normal

Підступність борщівника в тому, що, на відміну від кропиви, яка жалить одразу, реакція в результаті опіку проявляється через кілька годин. Спочатку шкіра червоніє, потім виникають біль та набряк. З’являються пухирі, наповнені прозорою рідиною. Вони можуть збільшуватися кілька днів, захоплюючи все нові ділянки шкіри. Опіки, отримані від цієї рослини, глибокі, заживають повільно, залишаючи темні пігментні плями. При ураженні великої ділянки тіла людину морозить, нудить, підвищується температура. Борщівник Сосновського викликає й алергічні реакції. У хворих на астму він може спровокувати напад задухи.

 

Зважаючи на велику шкідливість цих рослин  на здоров’я людини, боротьба з ними є однією  з важливих і першочергових завдань усіх землекористувачів.

 

Інформуємо, що відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» громадяни, підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об’єктів територію.

 

Шановні жителі громади, давайте разом подбаємо про своє здоровя!

Нагадуємо, що за невиконання заходів щодо боротьби з карантинними рослинами передбачається адміністративне покарання у вигляді накладання штрафу:

– на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян;

– на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятидесяти (850 грн) до ста (1700 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Амброзія

амброзія оголошення

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

[contact-form-7 id="179" title="Обратный звонок"]