Сайт працює в тестовому режимі

Будинок культури села Гореничі

     Приміщення будинку культури пристосоване для проведення, як масових заходів так і для проведення заходів для невеликої кількості людей.

   Глядацький зал використовується за цільовим призначенням: проводяться концерти, вечори відпочинку, зібрання громадських організацій та творчих об’єднань.

      При будинку культури працюють такі гуртки:

  1. Вокально-хоровий – Народний хор «Калиновий цвіт»
  2. Хореографічний – Зразковий хореографічний колектив «Ластівка»
  3. Духовий оркестр
  4. Студія образотворчого мистецтва – «Білий кіт»
  5. Дитячий фольклорний – «Златоцвіт»

Гуртки відвідують у загальній кількості 226 чоловік, серед них 183 дітей.

Народний  хор «Калиновий цвіт»

Керівник:  Н.К. Мороз

Акомпоніатор:  В.П. Ноздріна

     Хоровий колектив у селі засновано у 1988 році. Переважна кількість учасників сьогоднішнього складу співає понад 30 років. З березня 2007 року хоровий колектив очолила Наталія Мороз. Хор розпочав активну концертну діяльність пропагуючи українську народну пісню. Перлини народної творчості місцевого фольклору, що записані заслуженим працівником культури України Іваном Павленко в селі Лука складають переважну кількість репертуару хору.

Дитячий  фольклорний  гурт «Златоцвіт»

Керівник:    Ю.С. Забуцька

Акомпоніатор І. В. Заїчко

Дитячий фольклорний ансамбль «Златоцвіт» засновано в 2009 році.

Колектив нараховує 24 учасника.

    Репродукування та поширення автентичного співу і традиційної української культури – це те, чим займаються учасники колективу. Протягом року діти вивчили понад 30 зразків рідкісних автентичних пісень, серед яких: «Ой, чи є, чи нема, пан Господар дома?», «Ой, у полі, на том долі», «Ой, у Русалимі», «А вчора звечора», «Святий Васілій», «Що й на рєчке», «Йшло три бабушки», «Маслєніца-крівушейка», «Масляная, оце я йду», «Да висняночка-пиняночка», «Як на нашій да веснянці», «Да зима наша бєла», «Ой у барині», «Ой вийду я на полянку», «Кроковеє колесо» та інші.

    У процесі  роботи переглядали фільми про весілля, похорони, голодомор, вчилися правильної та чіткої вимови, гри на народних інструментах, а також намагалися відтворити традиційні нашій культурі обрядодії, такі як гагілки, риндзівки, русалії, новорічні та багато інших.

   Влітку їздили по селам до людей літнього віку і записували від них рідкісні пісні Київщини, для збереження традиційної  культури.

Зразковий аматорський дитячий хореографічний колектив «Ластівка»

Керівники :

Художній керівник –  Алла Курганська,

Хореограф –     Тетяна Мороз

Хореографічний колектив засновано в 2004 році на базі будинку культури села Гореничі.

Загальна кількість гуртківців на сьогоднішній день складає 122 учасників.

    Зміст роботи зразкового хореографічного колективу “Ластівка” починається зі знайомства з дітьми. Вони вивчають музичні рухи, ігри, виконують ритмічні вправи, які переростають в спеціально – тренувальні вправи. Потім іде постановча робота та танцювальна імпровізація, де діти втілюють різні образи в танцювальних композиціях.

    Основою уроку кожної групи є класичний екзерсис. Діти розучують  елементи народного, сучасного танцю різних напрямків, а саме: джаз – модерн,  контемперарі , сучасний естрадний, сучасний спортивний танець , хіп – хоп та інші.

    Робота колективу спрямована до багатонаціонального репертуару,              в підготовці якого велика увага приділяється  ідеї та сюжету, музичному супроводу та костюмній базі. Всі костюми розробляються та шиються для кожної хореографічної композиції ексклюзивно.

    Велику увагу  творчої роботи  керівник приділяє індивідуальній постановці. Це дуже цікава та нелегка праця, адже треба враховувати танцювальні можливості та індивідуальні особливості кожного танцюриста окремо. Це творча робота, яка має свою певну ціль та мету.

     З початку 2014 року до керівного складу колективу увійшла вихованка ЗХК «Ластівка» Тетяна Валеріївна Мороз.

       Не менш визначною подією стала для колективу в 2012 році, присвоєння звання «Зразковий », адже діти йшли довго до цієї мети.

Студія образотворчого мистецтва «Білий кіт»

Керівник: О.В. Жуков

   Виховання студії образотворчого мистецтва  направлено на художньо –  естетичний розвиток індивідуальності дитини. Поглиблене вивчення світової культурної спадщини, історії мистецтва, опанування учнями технічними прийомами малюнку, живопису та композиції дає можливість учням творити в будь – якій образотворчій діяльності .

   Мистецтво складає глибоку потребу духовної особистості і є важливими засобами естетичного розвитку починаючого художника . Школярі прагнуть до спілкування з ровесниками і дорослими і є  носіями естетично цінних якостей. В цім особливо важливо попередити захоплення дітей псевдо ідеями, розкрити їм у чому ж полягає справжня краса людської творчості на прикладі всесвітньо відомих  митців та особистому.

   Розвиток почуття краси  навколишнього середовища підсилюється, якщо дитина навчиться фіксуватися  побачене на папері  або полотні  просинтезувати крізь себе.

  Участь у виставках і конкурсах  дає учням можливість визначитись між  ровесниками  та отримати професійну орієнтацію. Заняття проводяться за розкладом, на яких працюють з натурою,  вивчають техніки  образотворчого мистецтва, кожну суботу вихід на планер.

 

Духовий оркестр

Керівник В.В. Козлов

      Духовий оркестр будинку культури села Гореничі був створений 4 квітня 2003 року,  як навчальний колектив. Тому планування його діяльності в більшій мірі було пов’язане з виконанням навчальної роботи. Середній термін навчання в оркестрі – 3 роки по 32 навчальних тижні на рік. Часи занять складалися з індивідуальної підготовки і оркестрової. Індивідуальні заняття проводилися один раз на тиждень, протягом всього часу навчання.

       Кількість годин по індивідуальній підготовці розраховувалося в залежності від кількості музикантів, що навчалися у керівника оркестру. Керівником оркестру був створений по складу малий мідний духовий оркестр.

       В репертуарі самодіяльного духового оркестру існують пісні, марші, вальси, які часто звучать на святах, демонстраціях та інших заходах, що проводяться керівництвом будинку культури села Гореничі та сільською радою.

   Духовий оркестр неодноразово був нагороджений: дипломами, почесними грамотами за активну участь духового оркестру в культурному житті села Гореничі.

        В даний час велика кількість людей проявляє сильний інтерес до мистецтва. Зробити його міцним засобом ідейного, культурного виховання – сьогодні це актуальна задача не тільки діячів літератури і мистецтва, а й працівників культурно-просвітніх закладів, в тому числі робота духового оркестру будинку культури села Гореничі.

   Окрім гуртків, які є в штатному розкладі при  будинку культури  працюють  творчі об’єднання та  клуби за інтересами :

  • ВІА «Диктант»,
  • рок-гурт   «Ілюзія сну»,
  • клуб за інтересами «Art Land»,
  • клуб «Fitness Beauty»,
  • клуб «Творча Майстерня».

    Робота будинку культури спрямована на те, щоб не зменшувати досягнутого рівня роботи, а упевнено йти вперед. Постійно вивчати практику та робити правильні висновки з власного досвіду. Працівники постійно прагнуть шукати і знаходять ефективні прийоми, способи і методи виховної і навчально-творчої роботи. Керуючись основними ланками методики роботи сільських будинків культури проводиться спільна робота з громадськими організаціями та творчими об’єднаннями, активна співпраця з школою та дитячим садочком.

   Будинок культури може гордо пишатися колективами, які за останні роки діяльності отримали почесне звання «Народний» та «Зразковий». Це велике досягнення в галузі культури для сільського будинку культури.

[contact-form-7 id="179" title="Обратный звонок"]