Сайт працює в тестовому режимі

ДНЗ “Сонечко”

ІСТОРІЯ НАШОГО ДОШКІЛЬНОГО НАЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ (ЯСЛА-САДОК) «СОНЕЧКО»

Як же все починалось? У невеличкому старому приміщенні в центрі села Гореничі знаходився дитячий садок. Сюди кожний ранок поспішала гомінка гореницька малеча. Весело і дружно жила ця велика сім’я. З кожним роком село росло і ось вже ця оселя не могла вмістити всіх бажаючих. Завідуюча дитячим садком Ружицька Неля Антонівна, порадившись з колективом, пішла до директора радгоспу Сологуба Василя Антоновича і запропонувала побудувати новий садок, який би був не гірший , ніж у місті. Обговоривши на правлінні, вирішили: бути новому дитячому садку у Гореничах!ДНЗ_Гореничі (5)
Почалося будівництво. Київський трест овочево-молочних радгоспів замовив проектну документацію і навесні 1984 року розпочалося будівництво. Будували всією громадою. Керував всім будівництвом старший прораб Могилко Олександр Михайлович, технік-будівельник Мушта, майстер Кузнєцова Людмила Йосипівна та багато досвідчених будівельників, що якнайшвидше хотіли, щоб село побачило новий дитячий садочок.
І от у грудні 1985 року нарешті гомінка малеча заповнила приміщення новобудови: 12-груповий садок, розрахований на 240 малюків. Розташувалася ця красива будівля в центрі житлового масиву біля розкішного яблуневого саду, поруч із сільським стадіоном.
Скільки радості було у очах тих діток, які першими переступили поріг дитячого садочка! Радгосп нічого не жалів для своїх найменших жителів, зробив все, щоб тут жилося затишно і добре малюкам.
ДНЗ_Гореничі (6)Садочок добре функціонував при радгоспі ім. Шевченка, який знаходився під керівництвом Вінника Миколи Петровича і першої завідуючої в стінах нового дитячого садка Рудої Жанни Семенівни. Педагог за покликанням, вона згуртувала навколо себе колектив ентузіастів, кожний з яких уболівав за свою справу: Ружицька Неля Антонівна, Баланда Світлана Іванівна, Пісна Наталія Іванівна, Лєстєва Юлія Миколаївна під керівництвом досвідченого методиста Плохої Олени Едуардівни намагалися, щоб кожний день перебування дітей у садочку був змістовний, цікавий, наповнювався радістю відкриття навколишнього світу.
Мінялися програми, методичні підходи до роботи з дітьми, колектив набував професіоналізму. Всім працівникам хотілося, щоб діти росли здоровими і щасливими.
Добрі традиції Рудої Жанни Семенівни продовжили на посаді завідуючої Кваша Наталя Серафімівна (з 1991 по 1993 рік) та Сологуб Валентина Михайлівна (1993-1994). Вони намагалися створити в колективі закладу атмосферу сімейного затишку, творчої педагогічної праці, удосконалювали виховну роботу.
Будувалася нова Україна, педагогічна наука, як і все суспільство, шукала нові шляхи розвитку. В колектив прийшли кваліфіковані педагоги: Бойко Тетяна Іванівна, Тимчишина Олена Василівна, Скиданова Валентина Володимирівна, Щур Світлана Василівна, Святенко Любов Миколаївна.
З 1994 по 2010 рік завідуючою садочка працювала Бігун Тамара Миколаївна. В цей період садочок проводив велику культурно-просвітницьку роботу: відбувалися зустрічі з діячами культури – дитячими поетами, письменниками (Василь Веселашко, Надія Кир’ян, Василь Довжик, Ніна Куфко), диригентом дитячого хору Оксаною Родак та іншими.
За цей час відбулося багато подій. Наш дитячий садок зростав разом із суспільством, пережив перебудову, відчув, що таке самостійна українська держава. Так, як і все суспільство , шукав нові шляхи розвитку, нові підходи у роботі з дітьми.

В суспільстві зростала роль місцевого самоврядування, а господарства ставали самостійними суб’єктами господарювання. Тож, з 1995 року дитячий садок перейшов у підпорядкування Гореницької сільської ради. Хоч важко було розпочинати, бо дитсадок потребував багато коштів, дбайливо ставилося керівництво сільської ради, на чолі з Перевишком Володимиром Григоровичем до проблем дитячого садка.
Суспільні зміни у державі призвели до погіршення демографічної ситуації, що відразу ж відчув наш садочок: кількість груп у ньому поступово скорочувалась і на кінець 90-х років лишилося тільки чотири вікові групи, істотно зменшилась і кількість працівників закладу. Але, незважаючи на це, садочок продовжував виконувати своє головне призначення – виховувати та навчати підростаюче покоління до дорослого життя.
В цей період починається особливо тісна співпраця дошкільного закладу із Гореницькою ЗОШ, філіалом Шпитьківської музичної школи.

Змінилося керівництво сільської Ради, але не змінилося те хороше відношення керівництва Гуленка Андрія Анатолійовича та його заступника Олефіренка Василя Михайловича до дитячого садка. Це завдяки їхнім зусиллям були відремонтовані спортивний та музичний зали, ремонтувалися групові приміщення, були замінені меблі для дитячого садка, встановлено нову огорожу, придбано і встановлено дитячий майданчик. А скільки турбот було пов’язано із будівництвом автономної котельні! Наші малюки відчувають те тепло, яке їм дарує сільська громада.

ДНЗ_Гореничі (7)
Починаючи з 2002 року, колектив дитячого садка почав поповнюватися молодими кваліфікованими спеціалістами. До садочка прийшли вихователь-методист, психолог Худякова Тетяна Іванівна, музичний керівник Хмелевська Наталія Сергіївна. За вимогами часу та нової концепції виховання у дошкільному закладі з’явились нові спеціалісти: вчитель-логопед Рибчинська Леся Володимирівна, практичний психолог Лозицька Олександра Вікторівна, вихователі Несин Валентина Іванівна, Левченко Вікторія Василівна.
Поступово почала збільшуватись кількість дітей у садочку, і, як наслідок – кількість груп: по 2 групи кожного віку – 8 груп.
Із грудня 2010 року на посаді завідуючої ДНЗ «Сонечко» працює Рибчинська Леся Володимирівна.ДНЗ_Гореничі (8)
У 2011-2012 навчальному році дитячий садок перейшов на 12-годинний режим роботи, що призвело до необхідності роботи вихователів у дві зміни. І знову лави працівників садочка поповнилися досвідченими (Коренчук Ірина Олександрівна, Шевчук Світлана Ананіївна, Захаренко Людмила Миколаївна) та молодими спеціалістами (Серединська Вікторія Садирівна, Печак Алла Андріївна, Коврига Алла Миколаївна, Лисенко Оксана Юріївна), деякі з них ще продовжують навчання у вищих педагогічних закладах країни (Мізецька Ірина Володимирівна, Дяченко Світлана Василівна, Стратійчук Тамара Володимирівна). Медсестра Деркач Олена Миколаївна, завгосп Мороз Валентина Павлівна, комірник Пікуза Валентина Миколаївна, помічники вихователів Рижак Ганна Зигмундівна, Новобранець Валентина Іванівна, Корнійчук Ольга Григорівна, Панасюк Світлана Олександрівна, Казько Ніна Миколаївна, Бабич Наталія Володимирівна, Беленок Юлія Василівна, Зінченко Алла Василівна, Тарасенко Наталія Василівна, оператор машинного прання Скрипник Наталія Олександрівна, робітник по ремонту Мороз Олександр Григорович, кухарі Тарасенко Антоніна Володимирівна, Іваха Наталія Миколаївна та Григор’єва Галина Миколаївна, всю теплоту своїх сердець віддають дітям, щоб почувалися вони, як в своїй рідній домівці.
Із серпня 2014 року на посаді завідуючої ДНЗ «Сонечко» працює Баланівська Любов Андріївна.
В установі були приміщення, які не функціонували, тому у 2013 році було заплановано відкрити 9-ту групу « Пізнайки». За активної підтримки батьків дітей та сільської ради у вересні 2014 року було відкрито групу «Пізнайки». І знову лави ДНЗ поповнилися новими креативними спеціалістами – Когут Оксаною Василівною , Забудською Світланою Миколаївною та Григор’євою Галиною Миколаївною.
В слід за відкриттям групи «Пізнайки» не забарилося і відкриття 10-ої групи «Дюймовочка», яку було відкрито у жовтні 2015 року.
У стінах закладу лишилася одна не функціонуюча група. Але оскільки демографічна ситуація з кожним роком поліпшується, групи стають переповненими, тому було закладено в план відкрити ще одну 11-ту групу.
Спільними зусиллями колективу дошкільного закладу та місцевої влади хочемо щоб підростаюче покоління відчувало турботу держави, виростало в кращих традиціях, які нагородив український народ за свою багату та величну історію існування.

[contact-form-7 id="179" title="Обратный звонок"]