Сайт працює в тестовому режимі

Гореницька ЗОШ I-III ступенів

Школа! Це пошук талантів, пробудження думки.
А ще – це довір’я, це дружні стосунки:
Учитель, батьки, вихователь, дитина.
Учитель – дирекція – школа – родина –
Це злагода, дружба в шкільнім колективі,
Де всі: педагоги і діти – щасливі!

Герб школи

Герб школи

школа

 

Мета діяльності закладу:
Підготовка освічених, моральних, конструктивних і практичних людей, здатних до співпраці, міжкультурної взаємодії, які мають глибоке відчуття відповідальності за долю країни, її соціально-економічний стан
Провідні принципи діяльності школи:

  1. Особистісна орієнтованість навчання.
  2. Максимальна відповідність ресурсів і можливостей сферам прояву здібностей учнів.
  3. Покрокове зростання значущості самоосвіти учнів.
  4. Активна взаємодія учнів, вчителів, батьків, громадськості села.

Ми знаємо, що тільки наполеглива праця – запорука успіху.
Ми хочемо, щоб нас поважали і з нами рахувались.
Ми прагнемо досягти висот.
Ми віримо у справедливість.
Ми самі обираємо своє майбутнє.
Гореницька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – це школа Успіху: школа рівних, але різноманітних можливостей. Ми стверджуємо, що неуспішних людей немає. Успіху може досягти кожен, якщо надати йому відповідні можливості. Такі можливості ми надаємо всім охочим.

В нашій школі: творчий педагогічний колектив, колектив однодумців, які запалюють у душі кожної дитини вогник знань, допитливості; незвичайні, такі різні, але такі талановиті учні, які своїм гомоном живлять наші серця; дбайливі, мудрі батьки, які роблять усе для того, щоб учителям і дітям було комфортно і радісно у стінах школи.

Ми прагнемо вчити дитину жити у світі прекрасного, щоб краса світу творила красу людини, прагнемо розвивати культуру, естетичні смаки наших вихованців.

Історія школи

    У ІІ половині ХІХ століття в Гореничах існувала лише одна церковнопарафіяльна школа. ЇЇ було засновано у 1860 р. настоятелем місцевої церкви (котра мала два Престоли – Різдва Богородиці та св.Тихона Задонського) священником о.Януарієм Петровичем Стебницьким. В 1864 році київський митрополіт Арсеній (Москвін) оголосив старанному священнику подяку “за усердное обучение церковно-приходских детей”. О. Януарій відав школою 24 роки. У 1884 році наставником школи став священник о.Миколай Євграфович Гороновський, який служив у Гореничах до часів радянської влади. Оскільки священнику в останні роки стало важко працювати, до школи були запрошені світські педагоги. Серед них в документах згадуються Корнієнко Іван Лукич, Джозовська Антоніна Іванівна.

    Довгий час школа не мала свого приміщення і перебувала в будинку місцевого селянина Якова Шматка. Тут поміщалося 30 дітей-першокласників з Горенич та приселку Петрушок.   Після будівництва в селі нового храму школа розташувалась у старій церкві. У 1888 році було споруджено нову школу на кошти жертводавців, імена яких залишились невідомими. До школи ходили не лише діти з села Гореничі, але й школярі з Петрушок, Дмитрівки, Гнатівки. У 1864 році в школу прийшло 22 хлопчики та 5 дівчаток, у 1900 – їх було відповідно 30 та 8, а в 1915 – 44 та 21.

    У серпні 1941 року школа згоріла. Після війни Гореницька семирічка працювала у двох приміщеннях. Навчання теж було в дві зміни. Наприкінці 50-х – на початку 60-х років розпочато будівництво нової двоперхової школи. Школа будувалась за кошти районного бюджету та місцевого радгоспу ім. Т.Г.Шевченка. Запланований перехід у 1962 – 1963 навчальному році у нове приміщення не відбувся. Будівництво було не завершене. Після зимових канікул вчителі з власної ініціативи облаштовували шкільне приміщення, класні кімнати. Друге півріччя 1962 – 1963 навчального року 240 учнів закінчували у новій школі, хоча навчального обладнання ще не було. У 1963 році директором Гореницької восьмирічної школи призначено П.Я. Захарченка, який з невеликою перервою очолював педагогічний колектив до 1986р. Першим завданням у 1963 – 1964 навчальному році було придбання навчального обладнання, меблів, парт, благоустрій території школи.

    У 1965 – 1966 навчальному році Гореницька восьмирічна школа набула статус середньої. Школа була укомплектована 25 вчителями. В ній навчалося 302 учні. А в 1968 році відбувся перший випуск 27 учнів. За 53 роки школа випустила 1383 учні. Серед випускників усіх років – 46 медалістів.

    З 1986 року педколектив очолює Усик В.К., який багато зробив для удосконалення матеріально-технічної бази школи, всієї роботи навчального закладу. З 1993 по 2005 рік директором школи був Кушнір М.М., з 2005 по 2009 – Юхименко В.М. З лютого 2011 по вересень 2015 року – Дячук Б.О., з березня 2016 року школу очолює Іванюк Л.Г.
Нині Гореницька загальноосвітня школа налічує 372 вихованці.

    Восени 2013 року заклад відзначив 50 – річчя.

    Справжньою гордістю школи є вчителі, які своєю творчою невтомною працею творять історію закладу. Серед 32 педагогів, які працюють сьогодні – 3 учителі-методисти (Висовень Г.П., Іванюк Л.Г., Романенко С.П.), 8 старших учителів (Стеценко В.О.,Новікова В.В., Чуба Н.С., Сакир А.В., Кваша Н.С., Титаренко В.І.) 3 «Відмінники освіти України» (Висовень Г.П., Гопчук Г.І., Титаренко В.І.).

    Школа зберігає свої традиції. Тут організовують свята, цікаві зустрічі, вчителі впроваджують інноваційні технології навчання і виховання. Працюють творчо і наполегливо. Результат роботи – творчі учні.За останні 10 років педагогічний колектив підготував:

 • 1 призера обласної олімпіади з німецької мови та лауреата Всеукраїнської олімпіади Камінського Олега (вчителі Чуба Н.С., Давиденко А.М.)
 • 3 учасників обласного етапу конкурсу-захисту наукових робіт МАН 2 – з математики (Кушнір М., Артюх О.), 1 – світова література (Мурін А.) учитель Іванюк Л.Г.
 • 12 призерів районного етапу конкурсу-захисту наукових робіт МАН 10 – з математики, 1 правознавство, 1 – світова література (вчитель Іванюк Л.Г.) та 3 учасників обласного етапу з математики;
 • Переможця районного і лауреата обласного конкурсу учнівської творчості (номінація «образотворче мистецтво») «Об’єднаймося ж, брати мої», гран-прі районного конкурсу «Чарівна палітра», учасника Всеукраїнського конкурсу «Космічні фантазії» Новікова Павла (керівник Жуков О.В.).
 • Переможця районного та призера обласного конкурсу хореографічного мистецтва, переможця Міжнародного фестивалю «Столиця запрошує», та учасника Міжнародного фестивалю «Дніпровські хвилі» Кушнір Марину (керівник Курганська А.П.)

    В школі працюють гуртки: вільної боротьби, ша вокально-хореографічний «Весняночки», хореографічний. Вокально-хореографічний гурт «Весняночки»(керівник вчитель початкових класів Новікова В.В.), заснований в 2003 році, – гордість нашої школи. Вони переможці районних конкурсів вокального і хорового мистецтва, переможці конкурсу «Перлина-2008», який проходив в м. Мена Чернігівської області, лауреати І ступеня ІХ Міжнародного багатожанрового фестивалю – конкурсу мистецтв “На хвилях музики 2016” в номінації – Народний вокал. Учні відвідують художню студію та зразковий хореографічний колектив «Ластівка», які працюють на базі Будинку культури.

[contact-form-7 id="179" title="Обратный звонок"]