Сайт працює в тестовому режимі

Меморандум

IMG_3244

Гореничі: рятувальники та Гореницька громадиа об’єднують зусилля у питаннях безпеки громадян

4 серпня в Гореницькій сільській раді начальник Головного управління ДСНС України у Київській області Василь Слободяник та сільський голова Гореницької громади Сергій Ратошнюк підписали Меморандум про співпрацю в питаннях реалізації Пілотного проекту, що передбачає залучення зацікавлених сторін та громадянського суспільства до процесу реформування системи цивільного захисту на місцях.

«Ми підписуємо Меморандум про співпрацю у рамках продовження реформи децентралізації. Першопрохідцями на Київщині буде саме наша, Гореницька громада. Це — вже новий рівень цивільного захисту, пожежної безпеки та, загалом, безпеки жителів у чотирьох населених пунктах. Саме тут передбачається будівництво пожежної частини на один пожежний автомобіль та створення сучасної системи цивільного захисту, куди буде входити диспетчерська служба контролю громадського порядку з відділенням для муніципальної поліції, а також і що дуже важливо опорний пункт швидкої медичної допомоги з відповідним оснащенням та персоналом ”, – наголосив Сергій Ратошнюк.

Створення місцевої пожежної команди, організація системи оповіщення населення громади дозволить вирішити питання оперативності реагування. Слід зазначити, що на території нашої громади проживає майже 5000 чоловік та знаходяться 4 населених пункти. Головне питання Пілотного проекту – це побудова на місцевому рівні системи цивільного захисту та створення і утримання нових підрозділів місцевої пожежної охорони. У відповідності до Кодексу цивільного захисту України в громаді необхідно створити локальну систему, яка повинна виконувати всі функції щодо безпеки громадян. Працівниками Держслужби буде розроблено і запропоновано на розгляд  Гореницької громади  організаційну структуру цивільного захисту. Місцеві формування  включають у себе підрозділи місцевої пожежної охорони, оперативно-рятувальної служби, об’єктові формування та добровільних пожежних – волонтерів. Вся інформація про події на території громади у цілодобовому режимі повинна надходить до чергової служби виконкому селищної ради. І вже звідти здійснюється керівництво і контроль. Чітка взаємодія всіх цих ланок  і є запорукою успіху реалізації програми цивільного захисту.

«Перед нашою службою стоять, передусім, завдання методичної допомоги громадам у організації місцевої добровільної пожежної охорони, розробка оптимальної чисельності служби цивільного захисту, яка повинна бути створена на рівні кожної громади з урахуванням їх техногенного навантаження, а також організація навчання серед населення щодо поведінки при виявленні загрози надзвичайної ситуації», – зазначив Василь Слободяник.

Саме тому, даний Меморандум передбачає взаємовигідну допомогу, що буде включати, як заходи з питань навчання населення безпечній життєдіяльності та створення комплексної програми освіти у шкільних та позашкільних закладах, так і створення волонтерських пожежних дружин, які будуть працювати по типу багатьох розвинених європейських країн.

155233 155340 155446

[contact-form-7 id="179" title="Обратный звонок"]